تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:21 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
چرا معاویه را سب می کنید؟


آورده اند که میر ابوالقاسم فندرسکی، در مسیر سیاحت و گشت و گذار خود، به هندوستان رسید. پادشاه آنجا از سید اجازه ملاقات خواست اما چون بر مذهب سنی بود، سید اجازه ملاقات نداد تا این که بعد از اصرار پادشاه، سید اجازه ملاقات داد، اما شرط گذاشت که درباره مذهب گفتگویی صورت نگیرد.

جلسه ملاقات تشکیل شد، بعد از گذشت ساعتی، پادشاه گفت: هر چند قرار بر این شده که از مذهب گفتگو نشود، ولی من یک سؤال دارم که اجازه بدهید بپرسم. شما شیعیان به چه جهت معاویه را دشنام و لعنت می کنید؟

سید گفت: قبل از جواب به سوال شما، من یک سؤال از شما می پرسم. پادشاه. گفت: بپرسید. سید گفت: فرض کنیم هنگام جنگ بین علی و معاویه تو هم بودی. هر یک از آن دو، تو را برای جنگ، به گروه خود دعوت می کردند. آیا امر کدام یک را اطاعت می نمودی؟ پادشاه گفت: چون علی بن ابی طالب به اتفاق مسلمانان خلیفه است و مخالفت او کفر به شمار می آید، نمی توانم او را مخالفت کنم؛ و البته دستور او را اطاعت می کردم.

سید فرمود: بعد از حضور در جنگ، اگر معاویه مبارز می طلبید و تو را به جنگ فرا می خواند و علی به تو امر می کرد که با معاویه جنگ کنی. آیا اطاعت می کردی یا سرپیچی؟ شاه گفت:چون سرپیچی از فرمان علی را کفر می دانم، قطعا اطاعت می کردم.

سید گفت: بعد از این، اگر معاویه بر تو شمشیر می کشید که تو را بکشد، آیا تن به کشته شدن می دادی یا از جهاد فرار می کردی؟ و آیا تو هم برای کشتن او شمشیر می کشیدی؟ شاه گفت: البته سعی در کشتن او می کردم.

سید گفت: این کار خود را طاعت می دانستی یا معصیت؟ شاه گفت: چون به امر علی بود، آن را طاعت می دانستم.

سید گفت: شخصی که تو سعی در کشتن او را طاعت می دانی، چرا در مورد علت مذمت کردن او، از من سؤال می کنی؟! شاه ساکت شد.

حوزهنظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:19 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
وضعیت جسمانی فاطمه زهرا سلام الله علیها پس از رحلت پدر بزرگوارشان


امام جعفر صادق علیه السلام درباره وضعیت جسمانی بانوی آب و آیینه، فاطمه زهرا سلام الله علیها پس از رحلت پدر بزرگوارشان حضرت رسول صلی الله علیه و آله و سلم چنین می فرماید:فَلَمَّا قُبِضَ رَسُولُ اللَّهِ ص وَ نَالَهَا مِنَ الْقَوْمِ مَا نَالَهَا لَزِمَتِ الْفِرَاشَ وَ نَحَلَ جِسْمُهَا حَتَّی صَارت کالْخَیال 1

و پس از آنکه آن(همه رنج و محنت) از مردم بدو رسید، رنجور و خانه نشین شد و تن(زار و نزار) ش(هماره) بی رمق(تر می) شد تا آنکه همچون چوبِ خشک گردید.

کم نیستند افراد نا آگاهی که «خَیال» را به سایه و شبح ترجمه می کنند، در صورتی که مراد از آن سازه ای است از چوب و به شکل انسان با لباس های سیاه و کهنه و پاره که در کشتزارها برای دور ساختن پرندگان و چرندگان بر پا می گردد و در فارسی «مترسه» یا «هراسه» نامیده می شود.

پی نوشت:

1. دعائم الاسلام، ج1، ص232. جوهری در صحاح ذیل ماده «خیل» چنین می نویسد: و الْخَیالُ: خشبةٌ علیها ثیابٌ سودٌ تُنْصَبُ للطَیر و البهائم فتظنُّه إنساناً.نظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:18 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
عبور از دستگاه فقاهت به بهانه نزدیکی به عصر ظهور

انحراف از مسیر صحیح مهدویت، زمانی شکل می گیرد که گرایش های عرفانی مهدوی، در برنامه ریزی های فردی یا کلان اجتماعی، به صورت غیرقاعده مند دخل و تصرّف کرده و بر آن حاکم شوند؛ این خطر نیز بسیار نگران کننده است.


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:17 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
استقامت در راه ایمان


حمران بن اعين مى گويد: به امام باقر عليه السلام عرض كردم: قربانت گردم، ما شيعيان چقدر كم هستيم كه اگر در خوردن گوسفندى شركت كنيم، آن را تمام نخواهيم كرد؟

فرمود آيا خبرى عجيب تر از اين به تو نگويم مهاجران و انصار (پس از رحلت پيامبر) همه به اين سو و آن سو رفتند، سپس سه انگشت خود را نشان داد و فرمود: مگر سه تن (سلمان، ابوذر و مقداد).

گفتم: عمار ياسر چگونه بود؟

فرمود: خدا عمار را رحمت كند، بيعت كرد و (در جنگ صفين در ركاب على عليه السلام) شهيد شد.

من پيش خود گفتم: مقامى بالاتر از مقام شهادت نيست (پس عمار نيز در رديف آن سه نفر است).

امام باقر عليه السلام به من نگاه كرد و فرمود:

لعلك ترى انه مثل الثلاثة، ايهات ايهات

«گويا تو فكر مى كنى كه عمارياسر هم مثل آن سه نفر، و در رديف آنها است، هيهات، هيهات، كه عمار به درجه آن سه نفر برسد».

آرى گاهى افرادى بر اثر پيمودن مدارج ايمان و استقامت در راه آن به مقامى مى رسند، كه از مقام شهادت بالاتر است، و عمار با شهادت خود به آن مقام نرسيد.

داستانهای اصول کافی / محمد محمدی اشتهاردینظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:15 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
مراقبت در برابر هجوم خطرناك شيطان


يكى از مسلمانان به حضور پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم آمد و گفت: هلاك شدم!.

پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم به او فرمود: آن خبيث (شيطان) نزد تو آمد و گفت: چه كسى تو را آفريد؟، در پاسخ گفتى: «خدا»، او به تو گفت: خدا را چه كسى آفريد؟.

آن مرد مسلمان عرض كرد: آرى سوگند به خدائى كه تو را به حق مبعوث كرد همان گونه كه فرمودى، واقع شد.

رسول خدا فرمود: ذاك و الله محض الايمان: سوگند به خدا، اين عين ايمان است.

ابن ابى عمير مى گويد: من اين حديث را براى «عبدالرحمن بن حجاج» نقل كردم، او گفت: پدرم نقل كرد كه امام صادق عليه السلام در معنى سخن پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم فرمود: يعنى همين ترس از اينكه هلاك شده باشم، محض ايمان است (زيرا مؤمن از چنين القاء شيطانى نگران مى شود، ولى كافر از اين گونه القائات و بالاتر از آن، هراسى ندارد).

در حكايت ديگر آمده است: مردى هراسان نزد پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم آمد و گفت: منافق شدم.

پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم فرمود: سوگند به خدا منافق نشده اى، اگر منافق مى شدى نزد من نمى آمدى تا مرا به آن آگاه كنى، چه چيز تو را به شك انداخت گمانم آن دشمن حاضر (شيطان) به تو القاء كرد كه چه كسى تو را آفريد؟ در پاسخ گفتى: خدا مرا آفريد، او گفت: «چه كسى خدا را آفريد؟

آن مرد گفت: آرى سوگند به كسى كه تو را به حق مبعوث كرد، چنين شد.

پيامبر صلّى الله عليه وآله وسلّم فرمود: شيطان از ناحيه (ناقص نمودن و يا انجام ندادن) اعمال، نزد شما مى آيد، همين كه در اين جهت بر شما چيره نشد، از راه القائات ذهنى به سوى شما هجوم مى آورد، تا شما را بلغزاند، وقتى كه براى هر يك از شما چنين پيش آمدى رخ داد، خدا را به يگانگى ياد كنيد.

و در عبارت ديگر فرمود: هرگاه خاطره هاى انحرافى به سوى قلب شما آمد بگوئيد: آمنا بالله و رسوله و لا حول ولا قوة الا بالله؛ «به خدا و پيامبرش ايمان آورديم، و قدرت نيروئى جز به سبب خدا نيست».

منبع: داستانهای اصول کافی / محمد محمدی اشتهاردی
نظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:14 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
آيا عبور از جلو نمازگزار موجب بطلان نماز است؟

نماز برقرارى ارتباط مستقيم با معبود است و مسلمان مؤمن در شبانه روز پنج مرتبه به عبادت و بندگى خالق خود مى پردازد.


حکم عبور نمودن از مقابل شخص نمازگزار چگونه است؟

نماز برقرارى ارتباط مستقيم با معبود است و مسلمان مؤمن در شبانه روز پنج مرتبه به عبادت و بندگى خالق خود مى پردازد. بنابراين شايسته است كه اين ارتباط با حضور قلب و خلوص نيّت باشد و از عواملى كه باعث اختلال در اين ارتباط مى گردد پرهيز شود.روشن است كه پديدآمدن حالت حضور قلب، نياز به زمينه سازى و مقدمه چينى دارد و از جمله عواملى كه ممكن است مانع حضور قلب شود، نمازگزاردن در مكان هايى است كه پر رفت و آمد مى باشد و يا در مسير عبور و مرور مردم قرار دارد چرا كه عبور و مرور مانع حضور و خلوص مى شود. از اين رو فقها فرموده اند كه نمازگزاردن در معابر و راه هايى كه براى مردم ايجاد اشكال مى كند حرام است اما نماز خواندن در مكان هايى كه مانع عبور و مرور مردم نمى شود ولى ممكن است فردى از مقابل نمازگزار عبور كند از ديدگاه علماى شيعه مانعى ندارد، گرچه عده اى از فقها اين عمل را مكروه دانسته اند.مرحوم صاحب جواهر مى نويسد: «پاره اى از فقهاى شيعه ـ در اين مسأله ـ عقيده به كراهت دارند; خواه مانعى باشد يا نباشد ولى در نصوص و روايات ما چيزى دال بر كراهت وجود ندارد و سكوت ائمه(صلى الله عليه وآله)نشانه عدم كراهت است». [1]در يكى از روايات نقل شده كه امام حسين بن على(عليه السلام) مشغول نماز بودند، فردى از مقابل آن حضرت عبور نمود. برخى از افرادى كه آن جا حضور داشتند از عبور آن فرد جلوگيرى كردند. پس از آن كه امام نماز را به پايان رساندند فرمودند: چرا از عبور او جلوگيرى كرديد؟ گفتند: يابن رسول الله اين فرد بين شما و محراب قرار گرفت. حضرت فرمود: «إنَّ اللهَ عزَّوجل أَقْرَبُ مِنْ أن يَخْطُرَ فيما بَيْني وَ بَيْنَه أحدٌ»;[2] واى بر شما! خداوند نزديك تر از آن است كه فردى بين من و او قرار گيرد.اما از نظر فقهاى اهل سنّت عبور و گذر از جلو نمازگزار در صورتى كه بين آنها مانعى مانند چوب، ريسمان و... نباشد حرام است ولى موجب بطلان نماز نمى شود و بين حرام بودن و باطل كردن عمل تفاوت وجود دارد چرا كه ممكن است عملى حرام و گناه باشد اما عامل باطل شدن فعل ديگرى نگردد; البته در شهر مكّه عبور و مرور از جلو نمازگزار هر چند بدون پوشش و مانعى باشد اشكالى ندارد. به عبارت ديگر از ديدگاه اهل سنت حكم عبور از مقابل نمازگزار را مى توان به چند بخش تقسيم نمود:1. آيا عبور از جلو نمازگزار موجب بطلان نماز است؟

زحيلى مى نويسد: «إتَّفَقَ أئمةُ المَذاهبَ الأَرْبَعةَ عَلى أَنَّ المُرورَ بَيْنَ يَدَى المُصَلّي لا يَقْطَعُها وَ لا يُبْطِلُها و إنَّما يَنْقُصُ الصَّلاةَ إذا لَمْ يَرِدْهُ»[3]; پيشوايان مذاهب چهارگانه اتفاق نظر دارند كه عبور از جلوى نمازگزار نه باعث قطع نماز مى شود و نه آن را باطل مى كند; بلكه اگر نمازگزار عابر را باز ندارد، نمازش ناقص مى گردد.2. آيا عبور از جلو نمازگزار حرام است؟

وهبه زحيلى مى نويسد: «از ديدگاه احناف، عبور از جلو نمازگزار، كراهت تحريمى دارد»[4]. اما در اين كه عابر، يا نمازگزار، يا هر دو گنهكار مى شوند چهار صورت فرض شده است:

الف) در صورتى كه براى عبور، راه ديگرى غير از جلو نمازگزار وجود داشته باشد، عابر گنهكار است.

ب) در صورتى كه عابر براى عبور راه ديگرى ندشته باشد و نمازگزار بدون سُتره روبروى عابر به نماز بايستد، نمازگزار گنهكار است.

ج) در صورتى كه نمازگزار، در مكانى كه محل عبور و مرور است بدون پوشش و ستره به نماز بايستد و عابران نيز راه ديگرى براى عبور داشته باشند، هر دو گنهكاراند.

د) در صورتى است كه نماز گزار، جلو خودش پوشش و ستره بگذارد و عابر نيز راه ديگرى غير از جلو نمازگزار، براى عبور نداشته باشدهيچكدام گنهكار نيستند.[5]3. در چه صورتى عبور از جلو نمازگزار جايز است؟

از ديدگاه اهل سنت در شش صورت عبور از مقابل نمازگزار جايز است:

الف) در صحرا و بيابان و اين كه عبور بعد از موضع سجده باشد;

ب) در صورتى كه نمازگزار در معابر عمومى پوشش و مانع قرار نداده باشد;

ج) بين نمازگزار و عابر حايلى مانند پرده و... وجود داشته باشد;

د) تمام اعضاى عابر در مقابل نمازگزار قرار نگيرد;

هـ) در مساجد، هنگامى كه عبور بعد از پوشش و ستره باشد;

و) عبور، به خاطر پركردن جاهاى خالى صفوف مقدم جماعت. [6]4. جلونمازگزار، چه مسافتى را شامل مى شود؟

در صحرا و يا مساجد بزرگ، عبور از جايى كه نمازگزار ايستاده تا موضع سجده حرام مى باشد. در خانه و مساجد كوچك كمتر از 40 ذراع و نيز عبور از جايى كه نمازگزار ايستاده تا ديوار قبله حرام مى باشد و اين در صورتى است كه ستره و پوشش وجود نداشته باشد. [7]5. منع از عبور چه حكمى دارد؟

به نظر حنفى ها، جلوگيرى از عبور عابر، رخصت، ـ جايز ـ و مانع او نشدن و عدم درگيرى با وى عزيمت ـ واجب ـ ، مى باشد.[8][1].جواهر الکلام ،ج8،ص405.

[2]. وسائل الشیعه،ج5،ص133.

[3]. الفقه الاسلامی و ادلته،ج2،ص128.

[4].همان،ج2،ص124.

[5].همان.

[6].همان/127.

[7].همان.

[8].همان/128.


ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : شنبه 24 مرداد 1394  | 08:13 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
نصب سنگ آسمانی توسط پیامبر اسلام


در حالات پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله وارد است که هنگامی که 35 سال از عمر شریف پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) گذشت 5 سال قبل از بعثت، قبیله ه‏ای مختلف مردم مکه تصمیم گرفتند که کعبه را ویران کرده و نوسازی نمایند همه دست به دست هم دادند و بنای ساختمان کعبه را پایان رساندند و در پایان در مورد نصب حجر الاسود در جای خود اختلاف شدید بین آنها به وجود آمد هر یک از قبائل می‏خواست این افتخار نصیب او گردد اختلاف به قدری شدید شد حتی آماده شدند تا سر حد مرگ بجنگند.


در این بحران شدید یکی از ریش سفیدان آنها به نام ابو مغیرة بن عبدالله که پیرمردترین افراد اهل مکه بود چنین پیشنهاد کرد هر کس اکنون به عنوان نخستین نفر از در مسجد که در آن وقت باب بنی شیبه نام داشت اکنون به آن باب السلام می‏گویند وارد شد او را داور قرار دهیم و به حکم او عمل کنیم همه قبائل این پیشنهاد را پذیرفتند.

و اجتماع کردند چشم‏ ها به آن در دوخته بود ناگاه دیدند محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) به عنوان نخستین نفر از آن در وارد شد همین که او را دیدند فریاد زدند: هذا الامین رضینا هذا محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) به آنها رسید آنها ماجرا را به پیامبر گفتند پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) بی درنگ به آنها فرمود پارچه‏ ای بیاورید پارچه ‏ای آوردند پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) حجر الاسود را در میان آن پارچه را بگیرید و حجرالاسود را بلند نموده به نزدیک جایگاهش بیاورید آنها چنین کردند آن گاه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) حجر الاسود را برداشت و در جای خود نهاد.


منبع: سیره ابن هشام، ج 1، ص 304 تا 310.
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:34 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
مالک فیسبوک در کنار غول سینمای هالیوود +عکس

دواین جانسون ستاره 43 ساله فیلم‌هایی همچون «سن آندریاس» و «سریع و خشن» در کنار مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیسبوک عکس یادگاری گرفت و پس از آن این عکس را برای هواداران خود در اینستاگرام منتشر کرد.


جانسون درباره دلیل ملاقات خود با زاکربرگ نیز برای هواداران خود خبرهایی داشت. او با اشاره به این که اولین بازیگر سینمای هالیوود خواهد بود که از سرویس تازه پخش آنلاین ویدیوی این شبکه اجتماعی به نام فیسبوک لایو استفاده می‌کند، گفت : «مارک و من درباره ایجاد و توسعه راه‌های جدید برای ارتباط با هوادارانم صحبت کردیم.»

بازیگر «هرکول» در ادامه توضیحات خود افزود : « من قبلا چندین بار به این نکته اشاره کرده‌ام، که ارتباط با طرفداران بهترین قسمت کار من است و فیسبوک لایو یکی از راه‌های قدرتمند ارتباط من با طرفدارانم خواهد بود.»

باشگاهنظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:32 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
جان دادن در کنار پزشک +عکس

در پی انفجار هفته گذشته در مرز ترکیه با سوریه توسط داعش که منجر به کشته شدن برخی از دانشجویان ترک شد، روزنامه دیلی نیوز تصویری تازه از آن واقعه منتشر کرد.

در این تصویر که لحظات پس از انفجار بمب را نشان می دهد یک پزشک مجروح دست دوست خود را به هنگام جان دادن گرفته است.

باشگاهنظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:23 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
نسل جدید دوچرخه‌های ضد سرقت +تصاویر

این دوچرخه ضد سرقت با نام تجاری "یرکا" در ظاهر مثل دوچرخه معمولی است اما در قسمت بدنه کاملا متفاوت است.


در طراحی این دوچرخه قسمت زین آن به نوعی تغییر کرده است که از قسمت زین جدا میشود و پس از قرار گرفتن در کنار یک درخت یا میله به بدنه وصل و قفل میشود. در واقع میله و یا درخت در میان بدنه قرار می گیرد و سرقت آن برای همیشه غیر ممکن می شود. این دوچرخه با قیمت 500 دلار در بازارهای جهانی به فروش می رسد.

بیتوتهنظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:21 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
مجازات اذیت و آزار جنسی در کشورهای مختلف جهان چیست؟

تعرض، تجاوز یا آزارجنسی، تعابیر مختلفی است که برای نام گذاری این جرم به کار می رود؛ پدیده ای که در تمام کشورهای جهان، رفتاری ناپسند به شمار می آید و با آن برخورد می شود و این برخوردها از زندان تا جریمه نقدی متفاوت است.


در فرانسه مجازات آزار جنسی دو سال زندان، 30 هزار یورو جریمه نقدی یا 3 سال حبس و 45 هزار یورو جریمه نقدی است.

به نوشتۀ روزنامه الحیات، آمریکا در میان کشورهای جهان، بیش از هر کشور دیگری کانون آزارجنسی است و این در حالی است که در برخورد با این جرم، مجازات سنگینی در نظر گرفته می شود که گاه تا حبس ابد می رسد و جریمۀ نقدی ارتکاب چنین جرمی، 25 هزار دلار است.

در این میان، شدیدترین مجازات آزارجنسی در جهان، در کشور چک اعمال می شود. در این کشور، مجازات آزارجنسی، اخته کردن فرد متجاوز با عمل جراحی یا با روش های شیمیایی است.

اما در کشورهای عربی، این مجازات ها سبک تر و ساده تر است. در عربستان سعودی، کسی که مرتکب آزارجنسی شود، حداکثر به 5 سال زندان و پرداخت نیم میلیون ریال سعودی جریمه نقدی محکوم می شود؛ هرچند در بسیاری از موارد، مجرمان به نوعی از مجازات می گریزند و به سزای خود نمی رسند و یا مجازات آنان بسیار کمتر از این میزان است.

در همین راستا روزنامه واشنگتن پست، مصر را به عنوان یکی از بدترین کشورها در برخورد با پدیده آزارجنسی زنان شناخته و مصر از این لحاظ، پس از افغانستان در رتبه دوم قرار گرفته است.

این در حالی است که در قانون مجازات جدید مصر، برای کسی که مرتکب آزار جنسی می شود، یک سال زندان و حداقل پنج هزار و حداکثر ده هزار جنیه مصری (معادل هفتصد تا 1400 دلار) به عنوان جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

در این زمینه، پارلمان مغرب طرحی را به تصویب گذاشت که بر اساس آن، افراد متهم به آزار جنسی به دو سال حبس و جریمه نقدی 1000 تا 3000 درهمی محکوم شوند، اما دولت مغرب، نتوانست این قانون را بپذیرد و آن را تصویب نکرد.

العالمنظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:20 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
تصاویر/ عجیب و غریب‌ترین ایستگاه‌های اتوبوس
خلاقیت در ساخت ایستگاه اتوبوس

مجموعه تصاویری از ایستگاههای اتوبوس خلاقانه ساخته شده در شهر های مختلف جهان را در ادامه مطلب ببینید ...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:12 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
محبوب‌ترین خودروها در بین خانم‌ها +تصاویر

یک انتقال ایمن، قابل‌اعتماد و با مصرف سوخت بهینه؛ اینها چیزهایی هستند که خانم‌ها از خودرویشان بیشتر انتظار دارند. در مقابل، آقایان بیشتر به «قدرت» اهمیت می‌دهند. با اینکه این انتظار‌ها در نگاه اول ممکن است کلیشه‌ای به نظر برسند، ولی واقعیت دارند

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:08 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
بازی بسیار جالب تصادف


توضیحات بازی: بازی آنلاین تصادف ی بازی خیلی جالب و هیجانی هست توی این بازی شما باید به کاراکتر بازی کمک کنین که بتونه با رانندگی به سمت زامبی های آواره توی شهر بره و اونا رو بکشه تا برنده بازی بشه.


دستورالعمل بازی: با کلیدهای جهت پیمابازی کنترل میشه.

لطفا جهت اجرای بازی اندکی صبر نمایید...


لحظات خوشی را برای شما آرزومندیم

بازیخونهنظرات 0
تاريخ : چهارشنبه 21 مرداد 1394  | 05:05 ب.ظ | نویسنده : LoverMohamad
مسابقه خوش‌تیپ ترین پیرمردها! +تصاویر

همیشه قرار نیست مدل‌ها از بین جوانان شهر انتخاب شوند. گاهی اوقات، پیرمردها هم دوست دارند بیشتر دیده شوند. شهر سائوپائولو در اقدامی جالب خوش‌تیپ‌‎ترین پیرمرد را از بین چندین نفر شرکت کننده انتخاب کرد.


ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 264 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >