تاريخ : پنج شنبه 28 آبان 1394  | 05:20 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
این خرس ترسناک عکاس را خورد

به نقل از اقتصاد آنلاین، این آخرین عکس، «Michio Hoshino» عکاس ژاپنی بود که در آخرین لحظات عمرش گرفته و بعد بدست همین خرس کشته شد.نظرات 0
تاريخ : پنج شنبه 28 آبان 1394  | 05:19 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
به هیچ عنوان شیر موز نخورید

متخصص طب سنتی گفت: مصرف فرآورده‌های لبنی با گوشت باعث افزایش تولید سودا در بدن شده و در طولانی‌مدت زمینه بروز بسیاری از بیماری‌ها همچون واریس و گرفتگی‌های عروقی را ایجاد می‌کند...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:20 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
حق چشم وکاهش اضطرابات قلبی


حضرت آیت‌الله العظمی جوادی آملی گفتاری درباره ادای حق بصر بیان کرده است.


متن گفتار ذکر شده این مرجع تقلید شیعیان بدین شرح است:

خداوند چشم را در انسان قرارداد تا حقایق هستی را مشاهده نموده و به عظمت خالق پی برد؛ نه اینکه هر چه در مقابلش افتاد بنگرد و دل را تحریک کند. بسیاری از اضطراباتِ قلب به واسطه نگاههای آلوده و حرام است. زمانی که نگاه پاک باشد دل روشن می‏ شود، ولی زمانی که چشم آلوده به گناه شد، لغزش دل بر صاحبش آشکار می‏ گردد و زمانی که حق بصر ادا شود، شخص اهل بصیرت می ‏شود و حق آن را امام سجاد(علیه السلام) در راستای آیه کریمه سوره نور تفسیر می‏ فرماید که «حق البصرِ اَنْ تغضَّه عما لا یحلُّ لک و تعتبر بالنظر به»؛ حق بینایی آن است که آن را بپوشانی از آنچه دیدن آن حرام است و با دیده عبرت‏ انگیز به حوادث بنگری.

کتاب حق وتکلیف دراسلام،حضرت آیت الله العظمی جوادی آملینظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:17 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
تلاوت ترتیل صفحه 395 قرآن کریم/دانلود


 پیامبر اعظم(ص) فرمودند: «فرزندم از خواندن قرآن غافل مباش، زیرا که قرآن دل مرده را زنده مى‌کند و از فحشا و زشتى باز مى‌دارد». (البرهان فی تفسیر القرآن، جلد 1 ،صفحه 19)

هم‌اکنون پس از آگاهی از این کلام نورانی معصوم، آیات 78 تا 84 سوره مبارکه «قصص» واقع در سیصد و نودوپنجمین صفحه قرآن کریم را با صدای استاد مرحوم «منشاوی» می‌شنویم و می‌خوانیم.

 

Flash version 9,0 or greater is required

You have no flash plugin installed

Click here to download latest versionنظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:14 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
عاقبت دشمنی با فقیران

رسول اکرم حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و اله فرمودند: هرگاه مردم فقیرانشان را دشمن دارند(و به آنان چیزی نپردازند) ولی ساختمان بازراهایشان را آباد کنند و برای مال اندوزی به هم تبریک گویند، خدا با چهار چیز آنها را هدف می‌گیرد:

قحط سالی، ستم شاهی، خیانت کارگزاران و یورش دشمنان.

متن حدیث:

اذا ابغض الناس فقراء هم و اظهروا عماره اسواقهم،و تبارکو علي جمع الدراهم، رماهم الله بأربع خصال: بالقحط من الزمان، و الجور من السلطان،و الخيانه من ولاه الحکام، و الشوکه من العدوان.

 

«تنبیه الخواطر، جلد1، صفحه 10نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:11 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
سفر اتفاقی کثیر السفر


اگر استاد يا دانشجويى كه در محل درس نمازش تمام است؛ چنانچه به طور اتفاقى، به سفرى مانند زيارت حضرت على بن موسى الرضا غير از محل درس مسافرت كند، نماز و روزه او چگونه است؟


پاسخ:


همه مراجع (به جز سيستانى): نماز شكسته است و روزه صحيح نيست.

(توضيح المسائل مراجع، م 1307 و وحيد، توضيح المسائل، م 1316 و خامنه اى، اجوبة الاستفتاءات، س 645.)


آيةاللَّه سيستانى: نماز تمام و روزه صحيح است. (توضيح المسائل مراجع، م1307.)

 نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:08 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
6 آموزه برجسته قرآنی كه روزنامه هافينگتون پست منتشر كرد

اغلب اوقات در اخبار، اسلام تنها با تروریسم و افراط‌گرایی ارتباط داده می‌شود. بیننده آگاه ممکن است با خود فکر کند: چگونه کسی در ذهن خود نمی‌تواند هیچ الهام و آرامشی از این دین دریافت کند؟ اما برای بیش از یک میلیارد نفر، همین دین راهی به سوی آزادی و صلح است...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 05:04 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
خاطره رهبر انقلاب از علامه جعفری

در سالروز رحلت علامه‌ فرزانه و متفکر و فیلسوف و ادیب نامدار، علامه جعفری ، خاطره‌ ای از حضرت آیت الله خامنه ای رهبر انقلاب اسلامی از اولین دیدارشان با علامه را در ادامه مطلب بخوانید. . .


نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:56 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
دوازده درهم با برکت
ای رسول خدا! اهل خانه ام چهار درهم به من دادند تا با آن چیزی را که می خواستند برایشان بخرم، اما آن چهار درهم گم شد و من دیگر جرأت ندارم نزدشان برگردم...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:56 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
محاسبه خمس بجاي طلب

یکی از سوالات مطرح در خصوص خمس اینکه اگراز كسى طلبكار هستیم ؛ آيا جايز است طلب خود را بابت خمس حساب كنم؟

پاسخ مراجع:

آيات عظام امام، بهجت، فاضل و نورى: اگر بدهكار مستحق است، بايد با اجازه حاكم شرع باشد.

امام، تحرير الوسيله، ج 1، (الخمس )، م 11 ؛ بهجت، وسيلة النجاة، ج 1، م 1420 ؛ نورى و فاضل، توضيح المسائل مراجع، م 1834 ؛ خامنه‏ اى، اجوبةالاستفتاءات، س 1002 و 1004.


آيةاللَّه تبريزى: اگر بدهكار مستحق است، در مورد سهم سادات مى ‏تواند طلب خود را بابت خمس حساب كند  ولى نسبت به سهم امام(ع) بنابر احتياط واجب، بايد با اجازه حاكم شرع باشد. تبريزى، منهاج الصالحين، ج 1، م 1269.


آيةاللَّه سيستانى: اگر بدهكار مستحق است، در مورد سهم سادات مى‏تواند از مستحق وكالت گرفته و از جانب او قبض نموده و بابت طلبش دريافت كند و نسبت به سهم امام(ع)، بايد با اجازه حاكم شرع باشد.

سيستانى، منهاج الصالحين، ج 1، م 1269 ؛ توضيح المسائل مراجع، م 1834.


آيةاللَّه صافى: اگر بدهكار مستحق است، مى تواند سهم سادات را به او بدهد و تعد مستحق بابت بدهى، به او برگرداند، ولى نسبت به سهم امام(ع) بايد با اجازه حاكم شرع باشد.

صافى، هداية العباد، ج 1، 1674 ؛ توضيح المسائل مراجع، م 1834.


آيةاللَّه مكارم: اگر بدهكار مستحق است، در مورد سهم سادات مى‏تواند طلب خود را بابت خمس حساب كند، ولى نسبت به سهم امام(ع)، بايد با اجازه حاكم شرع باشد.

مكارم، توضيح المسائل مراجع، م 1850.


آيةاللَّه وحيد: اگر بدهكار مستحق است، بنابر احتياط واجب بايد با اجازه حاكم شرع باشد.

وحيد، منهاج الصالحين، ج 2، م 1269.


تبصره. فرض مسئله جايى است كه طلب انسان پول است، نه جنس و كالا.نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:49 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
خاطره‌ مرحوم کافی از پیاده‌روی‌ اربعین /دانلود


 همزمان با فرارسیدن ایام راهپیمایی زائران اربعین حسینی برای اولین بار فایل صوتی صدای مرحوم شیخ احمد کافی که به بیان خاطرات خود از پیاده روی نجف تا کربلا می پردازند، منتشر می شود.


نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:34 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
رونمایی از زیباترین رولز رویس تاریخ +عکس

رولز رویس از دو خودروی ویژه خود در نمایشگاه بین المللی اتومبیل دبی پرده برداری کرد! نام این دو محصول Phanton Coupe Tiger و Ghost Golf Edition است.

به گزارش سرویس کشکول جام نیوز، رولز رویس از دو خودروی ویژه خود در نمایشگاه بین المللی اتومبیل دبی پرده برداری کرد! نام این دو محصول Phanton Coupe Tiger و Ghost Golf Edition است.

 

 

نسخه اول یعنی فانتوم کوپه یک نسخه ویژه و خاص از ورژن لوکس کروزر است که در دو رنگ نارنجی سوخته و زرد آفتابی عرضه می‌شود. داخل کابین این نسخه با چرم‌هایی زیبا پوشانده شده و پشت سری‌های صندلی نیز با طراحی Tiger motif قرار گرفته است. این کمپانی سعی کرده داخل این محصول لوکس را تا حد ممکن زیبا، جذاب و شیک طراحی نماید.نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:31 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
خطر بزرگ برای سلامتی ایرانیان

عضو هیات امنای انجمن بیماران کلیوی با بیان اینکه بیش از 80 درصد ایرانیان از تغذیه سالم برخوردار نیستند، عنوان کرد: این آمار بیانگر آن است که در آینده نزدیک به شمار بیماران مبتلا به دیابت و فشار خون و در نتیجه بیماران کلیوی افزوده می‌شود، بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی مسئولان بسیار حائز اهمیت است...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : سه شنبه 26 آبان 1394  | 04:26 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
شتباهات دوستی با دختر یا پسر دلخواه قبل از ازدواج

دوستی قبل از ازدواج برای خیلی از افرادی که هم اکنون ازدواج کرده اند پیش آمده است و شاید به دلیل همین دوستی به ازدواج رسیده اند.دوران دوستی قبل از ازدواج اشتباهات فراوانی دارد که باید آنها را بدانید.

ادامه مطلب
نظرات 0

تعداد کل صفحات : 264 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >