تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:07 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
ماهی زنده از جنس طلای 24 عیار! +تصاویر


ماهی شگفت انگیزی که در آبهای اطراف تایوان کشف شده اکنون در موزه طبیعت تایوان نگهداری می‌شود.

این ماهی کاملا به رنگ طلایی است و دانشمندان قسمت هایی از بدن این ماهی زیبا را دارای طلای خالص 24 عیار میدانند.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:06 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
نزدیکترین فاصله میان ماه و زمین! +تصاویر


در این مطلب تصاویری شگفت انگیز از ثبت نزدیکترین فاصله میان ماه و زمین در ریو دو ژانیرو در بزریل را مشاهده میکنید که در نوع خود واقعاً فوق العاده است.

supermoon فتوشاپی!

شایعه تصویری است دستکاری شده از آسمان ریودوژانیرو با عنوان ثبت نزدیکترین فاصله ماه با زمین.

این تصویر بیشتر از دو سال است که در حال انتشار است و چنان ضایع و غیر واقعی است که فکر نمی کنیم نیازی به توضیح داشته باشد!

اگر کمی در مورد تاثیرات نزدیک شدن ماه به زمین و اتفاقاتی که خواهد افتاد اطلاعاتی داشته باشید که کاملا توجیه می شوید در غیر اینصورت عکس زیر را ببینید تا راز این دروغ بزرگ فاش شود.

شما هم با اولین جستجو در تصاویر گوگل عکس اصلی را خواهید یافت.

باشگاهنظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:05 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
معياروحدود تمكينیکی از مسائلی که خانواده ها و زوجین به آن بیشتر باید توجه کنند احکام زناشوئی است. با توجه به اين كه نياز جنسي بر حسب سن، ژنتيك، مزاج، تغذيه، محيط و.... متفاوت است.

سوال:

1.اگر مردي با اين وصف نيازش شديد باشد معيار و حدود تمكين متناسب با نياز مرد است يا شرايط زن؟
2. به عنوانه نمونه اگر مردي هرشب نياز به رابطه زناشويي داشته باشد و زن بگويد من ماهي يك بار بيشتر نمي توانم آيا تمكين كرده است؟
3.با توجه به اين كه حيا اجازه نمي دهد در جامعه و عرف از تعداد اين نوع روابط سخن گفته شود و ملاك عرفي بسته است آيا ملاك فردي است؟
4. در صورت اختلاف در تميكن حرف زن مقدم است يا مرد؟

پاسخ:

1. تمکین باید متناسب با شرایط و نیاز زن و مرد تنظیم شود و تمکین در حد متعارف بر زن واجب است.


2. تمکین واجب است مگر در صورتی که به حد عسر و حرج یا ضرر معتد به برسد1


3. بر اساس استفتائات موجود این مسئله از مواردی است که تشخیص خود فرد ملاک حکم است وعرفی نخواهد بود زیرا ممکن است در نظر عرف عسروحرج نباشد اما برای همین فرد خاص حرجی باشد ،در این صورت دیگر نظر عرف ملاک ومعیار نخواهد بود2


4. عسر و حرج شخصی به خود فرد بر می گردد یعنی باید یقین پیدا کند که انجام عمل برایش عسر و حرج دارد.اگر زنی یقین داشته باشد که تمکین او عسر و حرج شخصی برایش دارد می تواند از تمکین خودداری کند و حرفش مقدم است،اما اگر مرد قانع نشد و منجر به اختلاف شد،می توانند به متخصص رجوع نمایند تا عسر و حرج برای زن تایید شود و در نهایت با عدم پذیرش این مساله از سوی مرد،باید به دادگاه مراجعه شود3

پی نوشت:


1 . استفتاء از دفاتر مراجع عظام
2 . استفتا شفاهی از دفتر مقام معظم رهبری در قم
3.هماننظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:04 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
کشف حجاب بازیگر زن ایرانی تیتر یک سایت یاهو!


صدف طاهریان بازیگر درجه دو و نامشهور ایرانی شامگاه روز چهارشنبه مورخ ۲۹ مهر ماه ۹۴ بود که با انتشار تصاویری اقدام به کشف حجاب کرد. پس از شایعات هک شدن صفحه اش، وی با انتشار ویدئویی خط بطلانی بر شایعه هک شدن اینستاگرام اش کشید و به طور غیرمستقیم اشاره کرد که این عکس ها رو خودش منتشر کرده است!

انتشار کلیپ مصاحبه صدف طاهریان با مسیح علی نژاد در صدای آمریکا

سه شنبه ۵ آبان ۹۴ بود که صدف طاهریان با انتشار کلیپ کوتاه از مصاحبه با صدای آمریکا و برنامه تبلت مسیح علی نژاد خبر داد. (جهت تماشای مصاحبه کلیک کنید)

انتشار خبر کشف حجاب صدف طاهریان در سایت یاهو

حال سایت یاهو با انتشار این خبر در تیتر یک صفحه اش تصمیم دارد چهره ای مظلوم و ستم دیده از صدف طاهریان را نشان دهد.

در متن این خبر گفته شده است که شرط بازیگری صدف طاهریان در ایران آزار و اذیت جنسی بوده است!

همچنین این سایت به نقل از صدف طاهریان نوشته است که وی فکر نمی کرده پس از انتشار تصاویرش توهین ها و فحش های زیادی بشنود. به همین دلیل به دوبی گریخته است!

گ

پس از انتشار این خبر صدف طاهریان که ظاهرا از این اقدام سایت یاهو شگفت زده شده و فکر نمی کرده که تا این حد به او اهمیت داده شود (!!!) از این صفحه عکس گرفته و در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده است.

با بازتاب این خبر از سایت پربازدید و پرطرفدار یاهو در صفحات مجازی و رسانه های خارجی طبیعتاً چهره ای ظالمانه از مردم و سینمای ایران به جهانیان نشان داده خواهد شد.

حال می توان پرسید آیا آن دسته از انسان هایی که این کار زشت صدف طاهریان را تنها با جمله "هر کس را در قبر خودش می گذارند" توجیه می کنند، حرف درستی می زنند؟!نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:03 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
این نوشابه مجوز ندارد


دکتر بهروز جنت ضمن قاچاق دانستن نوشیدنی «رد بول» که عنوان می‌شود حاوی اسپرم گاو است، گفت: سازمان غذا و دارو به هیچ وجه برای این محصول و دیگر محصولاتی که از نظر بهداشتی و شرعی شبهه‌ناک هستند مجوزی صادر نکرده است و نخواهد کرد.

وی افزود: فرآورده‌ای مجوز ورود به کشور را دریافت می‌کند که از بررسی سازمان و آزمایش‌های دقیق، علمی و موشکافانه آن سربلند بیرون بیاید و با موازین شرعی و بهداشتی مغایرتی نداشته باشد.

مدیر کل بازرسی و نظارت بر عملکرد سازمان غذا و دارو، واردات تمامی فرآورده‌های غذایی موجود در کشور را منوط به کسب مجوز از سازمان غذا و دارو دانست و با پذیرفتن وجود برخی محصولات قاچاق در سطح عرضه گفت: با توجه به مسئولیت محوله از سوی قانون نظارت بر کالاهای سلامت محور بر عهده سازمان غذا و دارو است و سازمان نیز در تعاملات فرابخشی که با ارگان‌های دیگر دارد به مسئله مبارزه با محصولات قاچاق اهتمام جدی می‌ورزد.

جنت ادامه داد: با توجه به آن که کنترل مرزها به عهده وزرات بهداشت نیست از دستگاه‌های خدوم اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی می‌خواهیم ما را در مبارزه بیش از بیش با این پدیده شوم که علاوه بر اقتصاد کشور، در تهدیدی به مراتب بالاتر، سلامت هموطنانمان را نشانه گرفته است یاری دهند تا بدین وسیله و با کمک یکدیگر از واردات محصولات قاچاق و تقلبی به کشور جلوگیری کنیم.

وی با بیان این که بر همه کالاهای سلامت محور نظارت وجود دارد و بهداشت محیط و نیروی انتظامی در چارچوب وظایف خود حتماً و مانند همیشه بر عرضه محصولات تقلبی و قاچاق نظارت خواهند داشت به مردم توصیه کرد صرفاً از محصولاتی که نشان سازمان غذا و دارو بر آن‌ها درج شده است استفاده کنند.

صداوسیمانظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:02 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
ایفون اس 6 فقط 37 دلار!


، شرکت های چینی، در شبیه سازی پیشرفته ترین گوشی های جهانی، همچنان به شگفتی سازی ادامه می دهند و در آخرین نمونه از این شگفتی سازی ها، نمونۀ 37 دلاری آیفون اس 6، را به بازار روانه کردند.


به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به تازگی، ویدیویی از گوشی آیفون چینی جدید منتشر شده است که شباهت حیرت انگیزِ این گوشی را با نمونۀ اصلی به نمایش می گذارد و این در حالی است که قیمتِ نمونۀ چینی، 20 برابر ارزان تر از نمونۀ اصلی است.

اندازۀ گوشی چینی، 5 اینچ است و در سه رنگ طلایی، صورتی و نقره ای ارائه شده است. دقتِ صفحۀ این گوشی 960*540 است و این در حالی است که دقت گوشی اصلی، 1334*750 است.


سیستم عامل گوشی چینی، اندروید و پردازندۀ آن SC773 Spreadtrum است. این گوشی، دو حافظۀ داخلی 4 گیگابایتی و قابلیت نصب حافظۀ 512 مگابایتی است.


نسخۀ قلابی این گوشی، دو سیم کارته است و شبکه هایG3 را پشتیبانی می کند.


گفتنی است که شرکت اپل، با فروش گوشی های اس 6 و اس 6 پلاس به رکورد فروشِ تاریخی دست یافت و توانست سه روز پس از آغاز فروشِ این مدل ها، 13 میلیون گوشی از این مدل را بفروشد.


به گفتۀ "تیم کاک" مدیر اجرایی شرکت اپل، دو گوشیِ اخیر این شرکت به همراه مجموعه ای از تولیداتِ شگفت آور این شرکت نظیر آیپد پرو و اپل واچ سبب شده اند که میلیون ها نفر از هواداران اندروید، به مشتریان جدیدِ اپل تبدیل شوند.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:01 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
توصیه‌ای برای دخترهایی که می خواهند به مقامی برسند

انتشار آثار مرحوم زنوزی خدمت بزرگی به وی شده است و اگر منتشر نشده است، جمعی از اهل تحقیق را مشخص و معین کرده تا این آثار چاپ و ماندگار شود چون احیای تفکر یک شخص با انتشار آثار او ممکن می شود...

ادامه مطلب
نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 04:00 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
مصرعی که امام زمان(عج) به شعر محتشم اضافه کرد


مرحوم حاج ملاعلی آقا واعظ تبریزی در شرح حال «محتشم» و قصه ی سرودن ترکیب بند مشهورش، چنین نوشته است:(1)

گویند، چون پسر مولانا محتشم درگذشت، مرثیه ای به جهت او گفت. شبی حضرت علی (علیه السلام) را در خواب دید. فرمود: «ای محتشم! از برای فرزند خود مرثیه گفتی، چرا برای قرة العین من نگفتی؟!» صبح بیدار شده، در اندیشه این خواب بود، که شبی دیگر بار، در خواب دید که فرمود: «مرثیه به جهت فرزندم حسین بگو!» عرض کرد که فدایت شوم! چه بگویم؟! فرمودند که بگو:

«باز این چه شورش است که در خلق عالم است»

مصرعی که امام زمان(عج) به شعر معروف ماه محرم عنایت فرمود

بیدار شد مصرع دیگر در خاطرش بود همان ساعت به یُمن توجّه امیرالمؤمنین(علیه السلام) شروع کرد، تا به این مصرع رسید:

«هست از ملال گر چه بری ذات ذوالجلال...»

مصرع دیگر به خاطرش نمی رسید... چند روز بر این بگذشت، شبی حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه) را در خواب دید که فرمودند:
«او در دل است و هیچ ولی نیست بی ملال!»

غرض این که شبهه ای در این نیست که مرثیه ی آن مرحوم، قبول جناب حضرت رسول مختار(صلی الله علیه و آله) است، لهذا این قبولیّت را به هم رسانیده است و الّا بهتر از این شعر می توان گفت...

چو این آسان گرفتم، می شود ربط سخن حاصل
قبول خاطر دل ها خداداد است، می دانم!

پس از محتشم کاشانی، بسیاری از شاعران آل الله (علیهم السلام) به اقتفای او در قالب ترکیب بند، آثار درخشانی در سوگ و عزای اهل بیت، بویژه حضرت ابی عبداللّه الحسین (علیه السلام) سروده اند که به تعدادی از ایشان اشاره می شود:

صباحی بیدگلی

(در 14بند) با مطلع:

افتاد شامگه به کنار افق، نگون
خور چون سر بریده ازین تشت واژگون

وصال شیرازی

در سوگ شهادت امام حسین (ع) با مطلع:
این جامه ی سیاه فلک در عزای کیست
وین جِیب چاک گشته صبح از برای کیست؟

در سوگ شهادت امام حسن با مطلع:

ای دل مگو که موسم اندوه شد به سر
ماه محرم به سرآمد مه صفر

وقار شیرازی

با مطلع:

ای دل بنال زار که هنگام ماتم است
وز دیده اشک بار که ماه محرم است

و با مطلع:

باز برآمد هلال ماه محرم
دوره انده رسید و نوبت ماتم

داوری شیرازی

مرثیه درباره ی حضرت رسول (ص) با مطلع:

پیغمبر خدای که بُد رهنمای خلق
بس رنجها که بُرد ز خلق از برای خلق

سروش اصفهانی

با مطلع:

ای دیده خون ببار که ماه محرم است
نزد خدای، دیده گریان مکرّم است

صبای کاشانی

(در 14بند) با مطلع:

باز از افق، هلال محرم شد آشکار
وز غم نشست بر دل پیر و جوان، غبار

محمّد کاظم صبوری

با مطلع:

درای کاروانی سخت با سوز و گداز آید
چو آه آتشینی کز دل پر غصّه باز آید

همای شیرازی

چشمی که در عزای حسین اشکبار نیست
ایمن ز هول محشر و روز شمار نیست

ادیب الممالک

با مطلع:

باد خزان وزید به بستان مصطفی
پژمرد غنچه های گلستان مصطفی

آیت اللّه غروی اصفهانی (کمپانی)

در رثای صدیقه طاهره (ع) با مطلع:

نور حق در ظلمت شب رفت در خاک ای دریغ!
با دلی از خون، لبالب رفت در خاک، ای دریغ!

- در مصائب حضرت امام حسین (ع) با مطلع:

باز این چه آتش است که بر جان عالم است
باز این چه شعله ی غم و اندوه و ماتم است؟

میرزا یحیی مدرس اصفهانی

با مطلع:

ای مبتلای غم که جهان مبتلای توست
پیر و جوان، شکسته دل اندر عزای توست

جیحون یزدی

- در عزیمت خامس آل عبا، با مطلع:

شاه لاهوت گذر، خسرو ناسوت گذار
گشت چون بی کس و شد بر زِبَر اسب، سوار

- در رثای شهادت حضرت امام حسین(ع)

شاها تو بدین قدرت بر صبر که گفتت پاس
چون نزد برادر رفت بر رخصت کین، عباس

- در رثای شهادت حضرت علی اصغر (ع):

ای حرم کعبه ات ز حلقه به گوشان
وی دل دانای تو زبان خموشان

جلال الدین همایی (سنا)

با مطلع:

از آسمان هلال محرم چو شد برون
رفت از دل زمین و زمان، طاقت و سکون

امیری فیروزکوهی

با مطلع:

جان ها فدای آن که به جان شد فدای غیر
بیگانه شد ز خود که شود آشنای غیر

غلامرضا سازگار

در مدح حضرت اباالفضل (ع) با مطلع:

ای سرو همیشه راست قامت
وی سایه ی قامتت قیامت

در مدح حضرت علی اصغر (ع) با مطلع:

یم عشق و وفا را گوهر آمد
سپهر سرخ خون را اختر آمد

در مرثیه ی شهادت حضرت علی اصغر(ع) با مطلع:

تو را دادند از پیکان به جای شیر، آب اصغر
عطش طی شد تلظّی نه، تبسم کن بخواب اصغر!

در شرح مصائب حضرت زینب (ع) با مطلع:

گواهی می دهد چشم تر من
که گردون ریخت خون در ساغر من

در مدح حضرت امام صادق (ع) با مطلع:

ای ثنای تو بر زبان همه
وی کلام تو حرز جان همه

در مدح حضرت امام رضا (ع) با مطلع:

چه غم گر گنه کار و نامه سیاهم
علی بن موسی الرضا داد راهم

پی نوشت:
1- وقایع الایام، ص 64.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 03:59 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
حكم استفاده ازلباس شهرت در نماز چیست؟


حکم لباس شهرت از دیدگاه مراجع عظام چیست؟

پاسخ:

امام خمینی (ره)
بنابر احتياط واجب بايد انسان از پوشيدن لباس شهرت كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن براى كسى كه مى خواهد آن را به پوشد معمول نيست ، خوددارى كند ولى اگر با آن لباس نماز بخواند اشكال ندارد .

آیت الله العظمی اراكى (ره)
مسأله پوشيدن لباس شهرت كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن براى كسى كه مى خواهد آن را بپوشد، معمول نيست، حرام است ولى اگر با آن لباس نماز بخواند، اشكال ندارد.

آیت الله العظمی بهجت (ره)
مقصود از لباس شهرت چيست و پوشيدن آن چه حكمى دارد؟ آيا چادر سفيدى كه موجب انگشت نما شدن شود از مصاديق لباس شهرت است؟
ج. لباس شهرت عبارت است از لباسى كه از جهت جنس يا رنگ يا نحوه برش و دوخت و مانند آن خلاف شأن و زىّ پوشنده لباس باشد و پوشيدن چنين لباس هايى حرام است. بنابراين پوشيدن چادر سفيد به اقتضاى محل پوشش و شخص پوشنده بايد ملاحظه شود .

لباس شهرت چيست و استفاده از آن در نماز چه حكمى دارد؟
ج. لباس شهرت لباسى است كه از جهت جنس يا رنگ يا نحوه ى برش و دوخت و مانند آن خلاف شأن و زىّ پوشنده ى لباس باشد ولى نماز با آن صحيح است .

آیات عظام خوئى و تبريزى
هل أنّ المراد بلباس الشهرة ما لا يتعارف لبسه للذي يريد لبسه سواء من جهة اللون أم الخياطة أم القماش؟
بسمه تعالى:: لباس الشهرة هو أن يلبس ما لا يتعارف لبسه من مثله كأن يلبس العالم لباس الجندي في بعض الموارد، و قد قيل إنّه حرام و لكنّه غير تام على الإطلاق، و اللّه العالم . (صراط النجاة،ج5،ص428،مسئله1334)
مثل آن كه اهل علم لباس نظامى بپوشد در صورتى كه موجب هتك حرمت باشد حرام است و اگر با آن لباس نماز بخواند و ساترش فقط آن باشد بعيد نيست نمازش باطل شود.
مقصود از لباس شهرت را بيان فرماييد؟ آيا به چادر سفيد و يا عباى سفيد و مثل اينها لباس شهرت گفته مى شود؟
ج: بسمه تعالى؛ لباسى كه انسان مى پوشد، اگر لباسى باشد كه موجب وهن به او شود يا طورى باشد كه با پوشيدن آن بر ديگران فخر بورزد، بنابر احتياط واجب بايد ترك شود. و الله العالم(استفتائات جدید،ج1،ص361)

آیت الله العظمی سيستانى
در صورتى كه موجب هتك حرمت و خوارى او باشد حرام است ولى اگر با آن لباس نماز بخواند هر چند ساترش فقط آن باشد نمازش صحيح است .

آیت الله العظمی زنجانى
مثل آن كه اهل علم در شرايط عادى لباس نظامى بپوشند، در صورتى كه موجب هتك حرمت باشد حرام است و در صورتى كه موجب هتك حرمت نباشد كراهت شديد دارد و احتياط استحبابى در ترك آن است .

آیت الله العظمی سبحانی
بنابر احتياط واجب بايد انسان از پوشيدن لباس شهرت كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن براى كسى كه مى خواهد آن را بپوشد معمول نيست و نوعى رياكارى حساب مى شود، خوددارى كند، ولى اگر با آن لباس نماز بخواند اشكال ندارد

آیت الله العظمی نورى
بنابر احتياط واجب بايد انسان از پوشيدن لباس شهرت كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن براى كسى كه مى خواهد آن را بپوشد معمول نيست و موجب هتك و موهون بودن است خوددارى كند ولى اگر با آن لباس نماز بخواند اشكال ندارد

آیت الله العظمی فاضل
بنابر احتياط واجب بايد انسان از پوشيدن لباس شهرت كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن بر كسى كه مى خواهد آن را بپوشد معمول نيست، خوددارى كند ولى اگر با آن لباس نماز بخواند اشكال ندارد.

آیات عظام گلپايگانى و صافى
مسأله پوشيدن لباسى كه پارچه يا رنگ يا دوخت آن براى كسى كه مى خواهد آن را بپوشد معمول نيست و موجب توهين يا شهرت او مى شود، حرام است ولى اگر با آن لباس نماز بخواند اشكال ندارد.

آیت الله العظمی مكارم
بنابر احتياط واجب بايد از پوشيدن لباس شهرت خوددارى كند...
اگر كسى با لباس شهرت نماز بخواند نماز او باطل نيست
لباس شهرت چيست؟ و استفاده از آن چه صورتى دارد؟
ج: منظور از لباس شهرت آن است كه لباسى بپوشد كه مشهور به زهد و تقدس شود و جنبه رياكارى داشته باشد و استفاده از چنين لباسى شرعاً اشكال دارد.

منبع: مرکز موضوع شناسی احکامنظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 03:54 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
ندایی که امام زمان(عج) هنگام ظهور می‌فرمایند چیست؟


یکی از سوالات مطرح در خصو ص حضرت حجت اینکه، پنج ندایی که امام زمان(عج) هنگام ظهور می‌ فرمایند چیست؟

پاسخ: آنچه در پرسش به آن اشاره شده است، در منابع روایی کهن و حتی مجامع روایی ثانویه‌ای چون «بحار الأنوار» وجود ندارد، ولی در کتاب «إلزام الناصب فی إثبات الحجة الغائب(عج)» ‏نوشته علی حایری یزدی (متوفای 1323 هـ.ق‏)، جملاتی را از کتابی با نام «الموائد» این‌گونه نقل می‌کند:
«زمانی که حضرت قائم(عج) ظهور می‌کند، [کنار کعبه] ما بین رکن و مقام می‌ایستد و پنج ندا می‌دهد:
الأول: ألا یا أهل العالم أنا الإمام القائم؛ آگاه باشید ای جهانیان که منم امام قائم.
الثانی: ألا یا أهل العالم أنا الصمصام المنتقم؛ آگاه باشید ای اهل عالم که منم شمشیر انتقام گیرنده.
الثالث: ألا یا أهل العالم إن جدّی الحسین قتلوه عطشان؛ بیدار باشید ای اهل عالم که جد من حسین را تشنه کام کشتند.
الرابع: ألا یا أهل العالم إنّ جدّی الحسین علیه السّلام طرحوه عریانا؛ بیدار باشید ای اهل عالم که جدّ من حسین را برهنه روی خاک افکندند.
الخامس: ألا یا أهل العالم إنّ جدّی الحسین علیه السّلام سحقوه عدوانا؛ آگاه باشید ای جهانیان که جدّ من حسین را از روی کینه توزی پایمال کردند».[1]


به هر حال؛ چه این جملات روایت باشد و چه نباشد و چه استناد آن به امام زمان(عج) محرز شود و یا نشود؛ بیانگر این واقعیت تاریخی است که امام حسین(ع) در روز عاشورا به حالت تشنگی شدید به شهادت رسید.


در روایتی چنین نقل شده است:
«حسین(ع)، تشنه شد و کاسه آبى خواست. هنگامى که آن‌را به دهان بُرد، حُصَین بن نُمَیر، تیرى به سوى او انداخت که به دهانش فرو رفت و میان او و آب نوشیدن، مانع شد و حسین، کاسه را از دست، فرو گذاشت. هنگامى که دید دشمنان از او پس می‌کِشند، برخاست و بر تَل و سیلْ بندِ کنار فرات، به سوى آب رفت که جلویش را گرفتند...».[2]
و منابع کهن حدیثی و تاریخی دیگری که شدّت تشنگی امام حسین(ع) را در روز عاشورا نقل کرده‌اند.[3]


منابع:
[1]. یزدى حایرى، على‏، إلزام الناصب فی إثبات الحجة الغائب (عج)، محقق، مصحح، عاشور، على‏، ج ‏2، ص 233، بیروت، مؤسسة الأعلمى‏، چاپ اول‏، 1422ق.
[2]. دینورى‏، احمد بن داود، الاخبار الطوال، تحقیق، عامر، عبد المنعم، مراجعه، شیال، جمال الدین، ص 258، قم، منشورات الرضى، 1368ش.
[3]. ر.ک: سید بن طاوس، اللهوف فی قتلی الطفوف، ص 120، تهران، نشر جهان، چاپ اول، 1348ش؛ ابن نما حلی، جعفر بن محمد، مثیر الأحزان، قم، ص 73، مدرسه امام مهدی(عج)، چاپ سوم، 1406ق.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 10 آبان 1394  | 03:53 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
آیات تأویل شده به شهادت امام حسین(ع)طبق روایات زیادی که در بحارالانوار و کتابهای تفسیری و روایتی دیگر، وارد شده آیات زیر، به شهادت امام حسین (ع) و جنگ در رکاب آن حضرت و آن نفس مطمئنه تأویل شده:

الف . آنجا که خداوند فرمود: «الم تر الی الذین قیل لهم کفوا ایدیکم و اقیموا الصلاه و آتوا الزکاه فلما کتب علیهم القتال اذا فریق منهم یخشون الناس کخشیه الله او اشد خشیه و قالوا ربنا لم کتبت علینا القتال لو لا اخرتنا الی اجل قریب قل متاع الدنیا قلیل و الاخره خیر لمن اتقی.» [۱]

یعنی؛ آیا ندیدی آنان را که به ایشان گفته شد دستهایتان را نگهدارید و نماز را برپا دارید و زکات دهید، و هنگامی که پیکار برایشان

نوشته شد یکباره گروهی از ایشان از مردم بترسیدند چون ترس خدا، یا ترسی بیشتر و گفتند: پروردگارا چرا بر ما پیکار را مقرر داشتی و چرا ما را تا زمانی نزدیک مهلت ندادی، بگو کالای دنیا اندک است و آخرت برای کسی که پرهیزکار باشد بهتر است.

ب. و آنجا که فرمود: «و من قتل مظلوما فقد جعلنا لولیه سلطانا فلا یسرف فی القتل انه کان منصورا» [۲]

یعنی؛ و هر کس به ستم کشته شود ما ولی او را تسلطی قرار داده ایم اما در کشتن زیاده روی نکند که او نصرت یافته است.

ج. و آنجا که خدا می فرماید: «یا ایتها النفس المطمئنه ارجعی الی ربک راضیه مرضیه فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی» [۳]

یعنی؛ تو ای نفس مطمئن خوشنود و پسندیده به سوی پروردگارت بازگرد و در صف بندگان من درآی و به بهشت من وارد شو. در کتاب کامل الزیاره به سندش از امام صادق (ع) روایت کرده که فرمود هنگامی که فاطمه (ع) به حسین حامله شد، جبرئیل به نزد رسول خدا (ص) آمد و عرض کرد: «ان فاطمه ستلد ولدا یقتله امتک من بعدک.» براستی که فاطمه به زودی فرزندی خواهد زایید که امت تو او را پس از رحلتت می کشند؟ [ صفحه ۱۹۱]

فاطمه که از ماجرا مطلع شد و به حسین حامله گردید از آن حمل و زاییدن ناراحت شد، و امام صادق (ع) دنباله ی این حدیث فرمود: «آیا تا کنون دیده اید مادری را که فرزندی را بزاید ولی از او ناراحت و بدحال باشد؟ اما فاطمه این چنین بود چون می دانست او را می کشند و در همین باره این
آیه نازل شد: «و وصینا الانسان بوالدیه احسانا حملته امه کرها و وضعته کرها و حمله و فصاله ثلاثون شهرا.» [۴]

یعنی؛ و سفارش کردیم به انسان درباره ی پدر و مادرش به نیکی، مادرش با اکراه او را حمل می کرد و با اکراه او را بر زمین نهاد و مدت حمل و شیرخوارگی او سی ماه است. [۵]

و اما روایاتی که در این باره رسیده به حدی زیاد است که اگر کسی بخواهد همه ی آنها را که از طریق شیعه و اهل سنت رسیده جمع آوری کند کتاب جداگانه ای خواهد شد و ما روایات زیادی در این باره در بخش اول و دوم این کتاب ذکر کرده ایم که آنها را تکرار نمی کنیم[۶]

و در مورد روایات دیگر نیز ناچاریم آنها را دسته بندی کرده و از هر دسته یکی دو حدیث را به عنوان نمونه برای شما ذکر کنیم، و قبل از نقل آنها بد نیست این گفتار را از ابن عباس بشنوید که می گوید: «ما کنا نشک و اهل البیت متوافرون ان الحسین بن علی یقتل بالطف» [۷]

یعنی؛ ما شک نداشتیم و خاندان رسول خدا (ص) نیز همگی می دانستند که حسین بن علی در سرزمین «طف» کشته خواهد شد.طبق این روایت معلوم می شود که مطلب به قدری روشن و معروف بوده که آنها شکی در این باره نداشته اند و پرواضح است که این اطمینان و عدم تردید در این باره به خاطر شنیدن از رسول خدا (ص) بوده و از منبع وحی الهی سرچشمه گرفته است و حکایت از تواتر و کثرت روایات وارده در این باره می کند.


[۱] سوره ی نساء، آیه ۷۷.
[۲] سوره ی اسراء،
آیه ی ۳۳.
[۳] سوره ی فجر، آیه ی ۳۰ – ۲۷.
[۴] سوره ی احقاف، آیه ی ۱۵.
[۵] بحارالانوار، ج ۴۴، ص ۲۳۱.
[۶] به بخش اول و دوم از همین جلد مراجعه کنید.
[۷] احقاق الحق، ج ۱۱، ص ۳۶۳ – که گفتار مزبور را از کتاب مستدرک، حاکم و مقتل الحسین، خوارزمی و خصائص کبری سیوطی، اهل سنت نقل کرده اند.
انتخاب شفقنا از کتاب زندگانی امام حسین ( علیه السلام )نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 5 مهر 1394  | 06:01 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
وقتی سامسونگ به جنگ اپل می‌رود! +تصاویر


همان طور که می‌دانید در این روز در مقابل اپل استورها صفوف طولانی تشکیل می‌شود. در یکی از این صفوف در لندن برخی از کارکنان سامسونگ با در دست داشتن بنرهایی سعی در یادآوری محصولات پرچمدار جدید سامسونگ به خریداران آيفون داشتند.

بنرهای آن‌ها با جمله‌ی «وسوسه برای خرید بزرگ‌تر شده است» به عرضه‌ی نسخه‌ی ۵.۷ اینچی اس ۶ اج اشاره داشته و این افراد با این بنرها سعی در ترغیب علاقمندان به سمت گوشی‌های سامسونگ را داشتند.


هر چند این روش به نظر، خیلی کارآمد نیست اما نشان از این دارد که رقابت اپل و سامسونگ حالا بیشتر از پیش شده و به صفوف خرید نیز کشیده شده است.

باشگاهنظرات 1
تاريخ : یک شنبه 5 مهر 1394  | 05:58 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
عرضه گلکسی اس7 در دو نسخه +تصاویر


پیشتر نیز سابقه داشته که سامسونگ دو نسخه‌ی متفاوت از پرچمداران خود را معرفی کرده باشد که به نظر می‌رسد این روند حداقل یکسال دیگر با رونمایی از دو مدل گلکسی اس 7 ادامه خواهد داشت. به گزارش وب‌سایت Sammobile که از منابع نزدیک به سامسونگ به شمار می‌رود، قرار است گلکسی اس 7 در دو نسخه با شماره مدل SM-G930 با نمایشگر معمولی و SM-G935 با نمایشگر منحنی در دو طرف معرفی شود.

این وب‌سایت تاییده کرده که دو مدل از گلکسی اس 7 وارد بازارهای کانادا، چین، اروپا، کره‌جنوبی و آمریکا خواهد شد. البته این فهرست هنوز کامل نیست و احتمال عرضه‌ی هر دو نسخه در بازارهای فعلی سامسونگ وجود دارد. ولی در حال حاضر بازارهای نامبرده شده تایید شده است. در کانادا اپراتور بل‌موبیلیتی، در کره اپراتور‌های KT، ال‌جی آپلاس و اس‌کی‌تله‌کام و در آمریکا اپراتورهای کریکت، AT&T، متروپی‌سی‌اس،تی‌موبایل، یو‌اس سلولار و ورایزن پرچمدار بعدی سامسونگ را عرضه خواهند کرد.

گلکسی اس 7 در حال حاضر با کد Project Lucky شناخته می‌شود؛ ولی به گفته‌ی سامسونگ قرار است این دو گوشی به ترتیب با اسامی Hero و Hero2 معرفی شوند. انتظار می‌رود یکی از مدل‌ها با پردازنده‌ی اکسینوس ۸۸۹۰ و دیگری با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ معرفی شود. گفته می‌شود کوالکام به تازگی نسخه‌ی جدیدی از نمونه‌ی اولیه تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ را برای سامسونگ فرستاده که نسبت به نمونه‌ی قبلی به مراتب عملکرد بهتری دارد.

هر دو دستگاه به حافظه‌ی پرسرعت UFS 2.0 مجهز خواهند شد که در حال حاضر روی گلکسی اس 6 و دیگر گوشی‌های رده‌بالای این کمپانی به کار برده شده است. به علاوه اطلاعاتی به سایت Sammobile رسیده که نشان می‌دهد سامسونگ راهی پیدا کرده تا بتواند از شیار کارت حافظه‌ی میکرواس‌دی در کنار حافظه‌ی یواف‌اس ۲.۰ بهره ببرد؛ ولی هنوز هیچ چیز به صورت رسمی تایید نشده و این اخبار در حد شایعه است. برخی می‌گویند سامسونگ از دوربین دوگانه بهره می‌برد و عده‌ای معتقدند از یک سنسور ۲۰ مگاپیکسلی ISOCELL استفاده خواهد کرد.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 5 مهر 1394  | 05:57 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
ساخت ربات جاسوس به شکل سوسک +عکس

، اين سوسك رباتيك مي‌تواند با سرعت 30 سانتيمتر در ثانيه حركت كند. محققان دانشگاه فدرال بالتیک مي‌گويند با ساخت اين ربات در تلاش بوده‌اند با مشكلات احتمالي فني و برنامه‌نويسي دست و پنجه نرم كنند.

ربات ساخته شده به نام سايبورگ اما مي‌تواند تا 10 گرم بار حمل كند و با داشتن يك دوربين مينياتوري در مسيرهايي كه حركت مي‌كند فيلم عكس بفرستد.نظرات 0
تاريخ : یک شنبه 5 مهر 1394  | 05:56 ق.ظ | نویسنده : LoverMohamad
غول پیکرترین سبزیجات! +تصاویر


هرساله پاییز در انگلستان نمایشگاه گل و گیاه هاروگیت 18 تا 20سپتامبر برگزار و در آن غول پیکرترین سبزیجات انتخاب می شود.

باشگاهنظرات 0

تعداد کل صفحات : 264 :: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 >